BBB:
Nerde:

S.S.S

- Şöyle şöyle bi fanzin çıkartıyoruz, siteye ekler misiniz?
- Sitenin kullanımı tamamen kullanıcılara açıktır. Sağ alttan üye olup giriş yapınca kendiniz ekleyebiliyorsunuz, bırakıldı haberlerini girebiliyorsunuz, üstünde oynamalar yapabiliyorsunuz.

- Siteye nasıl bişeyler ekleyebilirim ? (fanzin, mekan, falan, fişman)
- Şimdi şöyle, sağ altta Üyelik yazan yerden üye olup, üye girişi yapıyorsunuz. üye girişi yaptıktan sonra sol altta 'Site Haritası' yazısını göreceksiniz. oraya gelince açılan menüden, Fanzin Ekle, Mekan Ekle, Fanzin Seri Ekle gibi linklere tıklayıp istediğiniz şeyi yapabilmektesiniz.

- Şu şu ilde ikamet ediyorum, buralarda fanzin üzerine çalışan bildiğiniz insanlar varsa iletişime geçmek istiyorum. yardımcı olur musunuz? (cidden soruluyo)
- Öyle bir listemiz malesef mevcut değil. Hangi fanzinin nerden çıktığı, fanzini çıkartan kişiler tarafından açıklamaya yazarsa bilirsiniz. onun dışında fanzinlerin illere göre dağılımı şeklinde bir istatistiki veri mevcut değil elimizde.

- Çıkarmış olduğunuz fanzini satış merkezlerine siz mi dağıtıyosunuz yoksa bunu yapan bi firma var mı ? eğer varsa bizi irtibatlandırabilir misiniz ?
- fanzinleri biz bırakabildiğimiz yerlere bırakıyoruz. her kitapevi kabul etmiyor, bazıları kabul ediyor fakat fatura isteyebiliyor yada bandrol yapıştırabiliyor, bazı kitapevleri ise ücretsiz bırakıp ücretsiz dağıtmamıza izin verebiliyor. kitap evleri dışında ise bazı bar/cafe'lere bırakabiliyoruz. yani evet, dağıtım tamamen elden oluyor, ya birisine elden gönderiyoruz yada elden çeşitli yerlere bırakabiliyoruz. herhangi bir fanzin çıkartan şahsın/grubun böyle bir şirketle anlaşması olduğunu zannetmiyorum. Eğer fanzin çıkardınız, ve göndermek için yer arıyorsanız ve orada dağıtımını yapacak birisini bulamıyorsanız, şu sayfayı arada kontrol edebilirsiniz : Distro


- fanzin çıkarmak için yazılı bi izin gerekiyor mu ?
- Dergi ile fanzin arasındaki en büyük farklardan birisidir.
bir dergi çıkartmak yada dergide bir yazınızı yayınlatmak için sağdan soldan bissürü izin gerekir, ve editör yazdığınız yazıya karışabilir şurası şöyle burası böyle olsun diye. fanzinlerde ise bu duruma bir karşıduruş olduğu için, herhangi bir yerden izin almak fanzinin doğasına aykırıdır. fanzin çıkartabilmeniz için tek gereken kağıt-kalem-kendinizi ifade edebilme dürtüsü ve bir fotokopi makinesine erişme imkanıdır.

- yasal bi sıkıntısı yok di mi yani ? (bi üstteki sorunun devamını)
- fanzin çıkarıp dağıtan kişi yasal olarak suç işlemiş olur. fakat bu ülkede şapka kanunu diye bi kanun da var, bu şekilde bakabilirsiniz olaya.

- e-fanzin cikariyorum belki incelemek istersiniz linki şu http://....
- Manifesto'yu okursanız daha iyi anlaşabiliriz.

- Mümkünse sizdeki tum farklı fanzinlerden birer kopya edinmek istiyorum.
- bizde insanız.

- Şu şu fanzinden elinizde var mı? varsa gönderebilir misiniz?
- Elimizde var ise, çoğaltıp göndermeye çalışırız, aynı ilde filan isek elden de verebiliriz. eğer ikisi de değil ise, fanzini çıkaran kişiler ile irtibatınızı sağlamaya çalışırız. oda olmazsa ve bir yerlerden bulduysanız, bize de göndermenizi rica ederiz.


Üye Ol
Mahlas:
E-Mail:
Şifre:
5 * 2:

Üye Girişi
Mahlas:
Şifre: