BBB:
Nerde:

Manifesto

FanzinDB, türkiye genelinde fanzin dağıtımını ve takibini kolaylaştırmayı amaçlar. Özelliklede fanzin istek maillerine gelen 'pdfi var şurdan indirebilirsin' yada 'şuraya bırakmıştım ama bitmiş heralde' tarzı cevaplardan bıkan fanzin tutkunlarının derdine derman olmayı ummaktadır.

 

FanzinDB sitesi olarak 'pdften fanzin olmaz, dellendirmeyin adamı' görüşünü desteklemekteyiz. ve hayır, buradaki 'pdf karşıtı' tutumumuz, mısırlıların papirüsü bulmasıyla sümerlilerin 'yazı dediğin taşa yazılır' demesine benzememekte.

 

FanzinDB kesinlike ticari bir amaç gütmez. Fanzin Altkültürüne gönül/emek vermiş insanların işini kolaylaştırarmayı amaçlar.

 

FanzinDB bir topluluk değildir, toplum olmayı yadsır, bireysellikten ve bireyden yanadır. Altkültürün her öğesini gönülden destekler. Hiçbir parti/kurum/oluşum/örgüte sempati duymamakla birlikte, bunlardan olabildiğince uzakta durmayı tercih eder. FanzinDB “do it yourself” felsefesi temelinde hareket eder, dil’i sever, ne resmiyet dilinin ufkuna hapistir, ne de sokak dilini mihrap kabul eder.

 

'Kişisel olan politiktir' felsefesi uyarınca, politik bir duruş sergiler. Ancak politik bir amaç doğrultusunda yol almamaya gayret gösterir.


Üye Ol
Mahlas:
E-Mail:
Şifre:
6 * 6:

Üye Girişi
Mahlas:
Şifre: